e-Başvuru
Erişilebilirlik Menüsü
19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Etkinliğine Katılım Sağlandı
19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Etkinliğine Katılım Sağlandı
23.05.2023
A- A+

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı vesilesiyle Kurumumuz ve Gaziantep Üniversitesi iş birliğinde, 23 Mayıs 2023 tarihinde Gaziantep’te “İnsan Hakları ve Gençlik” konulu etkinlikler düzenlendi.

İlk olarak Başkanımız Prof. Dr. Muharrem KILIÇ tarafından, Şehitkamil Mehmet Api Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde görev yapan öğretmenler ve öğrencilerle insan hakları söyleşisi yapıldı. Bu kapsamda Başkanımız Prof. Dr. Muharrem Kılıç, Kurumumuzun görevleri ve faaliyetleri hakkında bilgilendirme yaparak insan hakları, eşitlik ilkesi ve gençlik hakları konularında katılımcılarla soru cevap etkinliği gerçekleştirdi.

Şehitkamil Mehmet Api Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirilen söyleşi sonrasında, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri çerçevesinde Gaziantep Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde ortaokul öğrencileriyle bir buluşma icra edildi. Bu çerçevede Başkanımız Prof. Dr. Muharrem KILIÇ tarafından “İnsan Hakları ve Gençlik” konulu bir konuşma gerçekleştirildi. Konuşmada yaşama, gelişme ve büyüme hakkı başta olmak üzere çocukları ve gençleri ilgilendiren temel haklar, TİHEK’in başta  çocuklar ve gençler olmak üzere insan haklarını koruma noktasındaki misyonu, ayrımcılıkla mücadele ve eşitlik ilkesinin sağlanmasına yönelik çalışmaları ve ulusal önleme mekanizması çerçevesinde gerçekleştirilen ziyaret ve raporlama faaliyetleri ele alındı. Son olarak gerçekleştirilen “Biz Gençleriz” adlı panelde Atatürk ve Gençlik, Gençlerde Hukuk Bilinci ve Önemi, İnsan Hakları Perspektifinden Gençlik Hakları, Sağlıklı Gençlik Sağlıklı Nesil konularında konuşmacılar tarafından sunumlar gerçekleştirildi.

Paylaş :